WYZWANIE

Blue Solution Sp. z o.o. jest dystrybutorem płynu NOXy® oraz wodnych roztworów mocznika i amoniaku. Produkt chemiczny NOXy® (inaczej AdBlue®) wykorzystywany jest w technologiach oczyszczania spalin. Pozwala na ograniczenie emisji spalin, dostosowując ich poziom do obowiązujących norm unijnych.

Blue Solution zdecydowała się powierzyć nam zarówno stworzenie kreacji jak i  komunikację ze swoimi klientami. Współpracę rozpoczęliśmy od opracowania wielokanałowej strategii komunikacji i spójnej identyfikacji wizualnej, by następnie przejść do wdrażania koncepcji on-line i off-line. W ramach projektu odpowiadaliśmy za stworzenie, wdrożenie i promocję strony internetowej http://www.bluesolution.pl/, działania w obszarze social media, a także bieżące wsparcie firmy w zakresie kreacji, copywritingu i strategii komunikacji.

ROZWIĄZANIE

Poznawszy zasady i specyfikę działania branży motoryzacyjnej, w tym grupy docelowej naszego Klienta skupiliśmy się na dokładnym poznaniu oferowanego produktu, jego właściwościach, zaletach ale przede wszystkim rezultatów jakie daje jego stosowanie w codziennej pracy firm transportowych. Efektem naszych analiz było zaprojektowanie i stworzenie zupełnie nowej linii kreatywnej dla firmy Blue Solution.

WORK IN PROGRESS

Dotychczasowy wizerunek Blue Solution skupiony był na technicznej stronie produktu NOXy. Postanowiliśmy to zmienić odchodząc od dotychczasowego wizerunku a skupiliśmy uwagę na czynniku ekologicznym stosowania płynu NOXy przez firmy transportowe. Odświeżona identyfikacja wraz z zupełnie nową linią kreatywną, opracowaniem key visuali zostały uzupełnione o kompleksowe przygotowanie materiałów biurowych i reklamowych, tworząc jeden spójny nowoczesny i ekologiczny wizerunek firmy Klienta.

REZULTATY

Poznanie firmy Blue Solution, oferowanych przez nią produktów i rezultatów ich stosowania zaowocowały stworzeniem nowego spójnego ekologicznego wizerunku firmy. Klient otrzymał od Agencji grey tree dokument badania osobowości marki i archetypów marki. Został zdefiniowany i zaprojektowany nowy spójny z oczekiwaniami grup docelowych key visual w tym odświeżone coroporate identity. Całość prac kreatywnych została uzupełniona o kompletem materiałów biurowych i akcydensów.

KONTAKT

WYŚLIJ NAM ZAPYTANIE

    DANE AGENCJI

    grey tree sp. z o.o.

    ul. 1-go Maja 41B lok. 30

    96-300 Żyrardów

    PL