WYZWANIE

Nasz klient firma Heel Polska jest dystrybutorem kremu Dermaveel, wyrobu stosowanego przy leczeniu AZS (atopowe zapalenie skóry) u dzieci. Pielęgnacja dziecka z AZS jest uciążliwa, jest ona związana nie tylko z koniecznością wsmarowywania leków nierzadko w dużo obszary skóry, ale również z koniecznością bycia w prowadzonej terapii niezwykle systematycznym i dokładnym. Ponadto sama czynność wsmarowywania maści jest dość uciążliwą. Dziecko musi być kilka razy dziennie rozbierane do zabiegu smarowania kolejnym lekiem – aby w ogóle uzyskać chęć współpracy dziecka przy takiej terapii należy z podawania leku w postaci maści do wsmarowywania uczynić rodzinny rytuał, wpisać je na stałe w plan codziennych czynności.

ROZWIĄZANIE

Głównym celem aplikacji Dermaveel było zbudowanie narzędzia, które będzie towarzyszyło rodzicom i ich dzieciom podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych związanych z chorobą. Dążyliśmy do tego, aby aplikacja pomogła rodzicom stworzyć stały „rytuał”, wspólny czas, o którym dziecko będzie zawsze pamiętało i o który dziecko będzie samo zabiegało. Zależało nam także, aby dostarczyć tak dużo wartości dodanych dla dziecka, aby samo chciało wykonywać codzienne czynności pielęgnacyjne. Aplikacja stała się narzędziem dla dzieci, bo to one miały z niej korzystać. Jednocześnie stała się ogromną wartością dla rodziców, bo to dzięki niej ich pociechy chętnie, grzecznie i spokojnie uczestniczyły w codziennym używaniu kremu.

WORK IN PROGRESS

Jednym z najważniejszych zdefiniowanych problemów w leczeniu AZS jest przerywanie przez rodzica/opiekuna terapii z chwilą gdy widzą powierzchowną poprawę wyglądu skóry dziecka. Jednakże zewnętrzne poprawienie wyglądu nie oznacza stanu zdrowia, choroba rozwija się wewnątrz skóry stąd tak ważne jest wykonanie zaleceń lekarza do końca.

Terapia leczenia AZS u dzieci może trwać nawet 60 dni, co oznacz, że rodzic nie będzie w stanie zapamiętać przebiegu terapii. Elementem wspierającym rodzica jest funkcja z pozwalająca za pomocą emotikonów, krótkich notatek tekstowych i zdjęć na bieżąco określać zmiany w przebiegu terapii. Rodzic podczas wizyty u lekarza ma możliwość odtworzyć na urządzeniu mobilnym całą historię zmian zanotowanych przez niego.

Jednym z problemów określonych przy leczeniu dzieci chorych na AZS jest motywowanie ich do udziału w terapii. W tym celu Aplikacja zostanie wyposażona w bonus dla dziecka czyli nagrodę za pomoc rodzicom w leczeniu. Aplikacja Dermaveel została wyposażona w brand hero Derek wraz z kolejną częścią historii opisującą przygody brand Hero w czasie podróży dookoła świata.

REZULTATY

W efekcie zleconych prac Agencja grey tree zaprojektowała i wdrożyła specjalistyczną aplikację,  landing page, który umieszczony został w medycznym serwisie dyskusyjno – poradniczym dostępnym tylko dla lekarzy a także wdrożyła pełną komunikację informacyjną on i off – line.

KONTAKT

WYŚLIJ NAM ZAPYTANIE

    DANE AGENCJI

    grey tree sp. z o.o.

    ul. 1-go Maja 41B lok. 30

    96-300 Żyrardów

    PL